4 týdny do Vánoc: 2.adventní neděle

9. prosince 2012 v 15:43 | Weilyn |  4 týdny do Vánoc
2. adventní neděle
,,Cloie? Vstávej, už je jedenáct! Dneska musíme napéct cukroví."
,,Jo, už jdu!" zakřičela jsem z postele zpět na mámu, ale nějak zvlášť jsem nevstávala. Nejdřív jsem se posadila, potom vstala na nohy a otevřela žaluzie, aby do mého pokoje šlo trochu ranního světla a všimla jsem si, že je venku víc sněhu než bylo minulou noc a docela mě to potěšilo. Rodiče to rádi nemají, protože někdy jim podklouzávají kola od auta a tak jsou radši bez sněhu, ale mě sníh nevadí, mám ho ráda, někdy až moc. Pamatuji si, jak jsem minulý rok šla ven pro dřevo, které máme pod naší terasou, ale místo toho abych ho donesla, tak jsem po celé naší zahradě začala dělat andělíčky do sněhu, zatímco doma naši s babi mrzli. Dělat andělíčky do sněhu mě moc bavilo, ale asi to už dělat nebudu, protože jsem si promáčela tepláky, dostala horečku a nic příjemného to nebylo. Možná kdybych v tu dobu měla na sobě kombinézu, ale to mě nenapadlo.
Když jsem si na sebe dávala tričko a tepláky, zase jsem si zpět lehla do postele. Byla jsem po včerejšku strašně ospalá, protože jsem až asi do 2.hodin ráno četla knížku. Loď mezi hvězdami, naprosto báječná! Dostala jsem ji k mikuláši, ikdyž jsem ji měla dostat až k Vánocům, ale jelikož jsem si zlepšila známky z češtiny, tak mi ji koupili už teď. Jsem za to moc ráda, protože po té knížce prahnu už asi od začátku listopadu a teď je prosinec.
Tak jsem zase vstala a s těškostí jsem se dostala do kuchyně, kde už máma rozvalovala těsto na perníčky. Táta zatím věšel vánoční světýlka po celém domě. Jemu se strašně líbí, takže máme světýlka na oknech, na pergoře a dokonce i na okně od záchodu! No jo, můj tatínek! To je zlato!
,,Tak rychle něco hoď do sebe a pomoc mi, potom příjde sousedka s Michálkem, budou nám pomáhat perníčky kreslit."
,,Michálkem? Super! Je to zlatý mimčo! No jo, já vím je mu už asi 4 roky, ale pořád vypadá jako miminko."
Máma se na mě usmála a do rukou mi dala vykrajovátka na perníčky. Já vykrajuji ráda a ještě radší kreslým na ty perníčky. Dokonce letos budeme mít barevné tubičky! Konečně, když třeba nakreslím sněhuláka s šálou, tak mu ji budu moct vybarvit! Už se moc těším.
Začala jsem tedy vykrajovat sněhuláky, stromečky, dárečky, andělíčky a soby! Dokonce jsem ještě ve skřínce našla vykrajovátko v tvaru srdička a hvězdičky. Nenápadně jsem také uždibovala z těsta, bylo totiž strašně dobré a sladce vonělo. Tuto atmosféru jsem přímo milovala. No dobře, kdyby tu byl ještě Vánoční stromeček, ale na toho je ještě moc brzo. My ho vždy dáváme tak dvacátého-druhého nebo dvacátého-třetího prosince. Máme ho vždy živý a je to také poznet, když nám pak provoní celý dům.
Byli asi dvě hodiny odpoledne a před brankou čekal natěšený Michálek s tetou Janou. Jana nebyla má opravdová teta, jen jsem jí tak říkala. A Michálek! Náš santa! Měl na hlavě santovu čepičku! To je zlatíčko!
,,Ahoj Michálku!" pozdravila jsem michálka a usmálala jsem se na něj. Moc to asi nevnímal, protože cítil vůni cukroví a věděl že ho bude malovat. Posadila jsem ho na vyšší židli, dala jsem před něj tác s upečenými perníčky, do ruky jsem mu dala červenou tubičku a on si začal počmarovávat dva stromečky jednoho sněhuláka a asi pět hvězdiček, protože ty byli nejlehčí.
Poté přišeldo kuchyně táta s tím, že na ty světýlka co budou pergole, potřebujeme předlužovačku, kterou jsme jaksi neměli. Tak mamka, taťka i s tetou Janou jeli do elektra, protože teta Jana tam pracovala, tak jim pomohla s váběrem.
Já jsem zatím s Michálkem koukala na Vánoční pohádky co máme na DVD a jemu se to moc líbilo. Koukali jsme na Shrekoledu a nevím co ještě, já se omlovám ale ty názvy si nijak zvlášť nepamatuju. Při dívání se na televizi, jsme si zapálili druhou adventní svíčku na našem věnci, no porcelánovém, protože nikdo z rodiny plést věnce neuměl a nám se nechtělo ho kupovat, tak máma z půdy vylovila porcelánový, ale zas taqk špatný není.
Musím uznat, že až tak špatná ta druhá adventní neděle nebyla, na to, že jsem pořád dost nevyspatá....
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zoey Zoey | Web | 10. prosince 2012 v 18:29 | Reagovat

Ty mě vážně umíš rozesmát :D  :D  :D nemohla jsem z toho, vážně ne :-)

2 Ana "Knihofil18" Syringa Ana "Knihofil18" Syringa | Web | 10. prosince 2012 v 21:11 | Reagovat

Tak to bolo zlaté... celý čas som sa len usmievala počas čítania. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama